MURAT AYDOĞDU

Okutman Dr. aves.istanbul.edu.tr/murat.aydogdu/cv

 

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul Maltepe Feyzullah İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Maltepe Lisesi’nde ve Lise öğrenimini de Kartal Teknik Lisesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Ün. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu. 1995 yılında yedeksubay olarak askerliğini bitirdi. 2001 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünü 2005 yılında bitirdi. Aynı fakültenin Tarih Bölümünü çift anadal programıyla tamamlayarak 2006 yılında bu bölümden de lisans diploması aldı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih programında Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında Yüksek Lisans’a başladı ve 2009 yılında “Mütareke Döneminde (1918-1922) İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Asayiş Problemleri” başlıklı tezi kabul edildi. 2009 yılında aynı bölümde Doktora’ya başladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde Okutman olarak göreve başladı. 

 

Seçilmiş Yayınlar:

  • “I. Dünya Savaşı ve Mütareke Döneminde Şile-Yeniköy Rumları”, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Güneydoğu Avrupa Araştırmaları Dergisi, Yıl: 2010, Sayı: 17.
  • “Kocaeli Yarımadasında Karakol Cemiyeti- Mustafa Kemal Paşa Rekabeti ve Yahya Kaptan Olayı II”, Atatürk Araştırma Merkezi Dergisi, Cilt XXVI, Mart 2010, Sayı: 76.
  • “Kocaeli Yarımadasında Karakol Cemiyeti- Mustafa Kemal Paşa Rekabeti ve Yahya Kaptan Olayı I”, Atatürk Araştırma Merkezi Dergisi, Cilt XXV, Kasım 2009, Sayı: 75.

 

son güncelleme: 12/09/2017

Daha ayrıntılı bilgi için İÜ Akademik Veri Yönetim Sistemi’nde yer alan kişisel web sayfasına bakınız:
aves.istanbul.edu.tr/murat.aydogdu/cv